yoda star wars z papieru

Świąteczne DIY: Wycinanki Star Wars

Papierowe płatki śniegu z motywami Star Wars? Tak, a w dodatku wykonasz je w samodzielnie w zaledwie 5 minut. Zobacz jak to zrobić.

W zeszłym roku długo zastanawiałam się nad wyższością choinki żywej nad sztuczną. W tym roku postanowiłam ograniczyć świąteczne dylematy do minimum i z typowego, świątecznego drzewka zwyczajnie zrezygnowałam. Tak, tak w tym roku choinki u mnie nie będzie. Zamiast tego postawiłam na ciekawe, własnoręcznie wykonane dekoracje.  

Zaczęłam od przyozdobienia okien za pomocą wyciętych z papieru płatków śniegu. W zeszłym roku to rozwiązanie sprawdziło się świetnie. Co jednak zdobić, gdy czasu zostało niewiele, a czeka Cię żmudna i czasochłonna praca? Deleguj zadania! A jak zachęcić fanów Gwiezdnych Wojen do poświęcenia wieczoru na wycinanie papierowych śnieżynek? Przygotuj dla nich szablon w kształcie ich ulubionych postaci!

 

Jak wykonałam śnieżynki Star Wars krok po kroku? Właśnie tak:

KROK 1. Weszłam na tę stronę (KLIK), aby pobrać szablony przeznaczone do druku. Miałam tam do wyboru kolekcję 2012 (KLIK), kolekcję 2013 (KLIK), kolekcję 2014 (KLIK) i najnowszą kolekcję 2015 (KLIK). Szablony znajdujące się na stronie są bezpłatne do użytku prywatnego. Pobrałam wybrany szablon w formacie pdf na swój komputer i wydrukowałam go na zwykłym papierze, na domowej drukarce. Fan Gwiezdnych Wojen ze mnie marny, więc zaczęłam od wizerunku Yody, którego nie sposób nie znać 🙂

KROK 2. Z wydrukowanego szablonu wycięłam okrąg z wzorem. Następnie złożyłam go na pół w taki sposób jak na poniższym obrazku.

Płatki śniegu w kształcie bohaterów Star Wars

KROK 3. W kolejnym kroku złożyłam model z lewej strony, wzdłuż krawędzi przebiegającej po lewej stronie wizerunku Yody, zaginając złożenie do tyłu.

Śnieżynki w kształcie Gwiezdnych Wojen

KROK 4. Potem złożyłam model wzdłuż przeciwległej krawędzi, również zaginając złożony fragment pod spód. 

Świąteczna wycinanka Star Wars

KROK 5. Całość złożyłam na pół, tak by rysunek Yody był dla mnie widoczny.

Wycinanka dla dzieci krok po kroku

KROK 6. Ze złożonego szablonu wycięłam wszystkie zaznaczone na szaro elementy. Część udało mi się wyciąć nożyczkami. Pozostałe wycięłam nożykiem do tapet.

Jak wyciąć śnieżynkę z papieru?

Tak prezentuje się śnieżynka w kształcie Yody, po rozłożeniu.

Śmieszna dekoracja okienna Gwiezdne Wojny

Wyszło znakomicie. Wydrukowałam więc inne modele i oddelegowałam zadanie. Niech moc będzie z Wami!

Facebookgoogle_pluspinterest

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *