papierowa biała gwiazda

Świąteczne DIY: Papierowa gwiazda origami.

W dzisiejszym wpisie ilustrowanym dokładnymi zdjęciami, dowiesz się jak w kilku prostych krokach wykonać własną, papierową gwiazdę inspirowaną origami, która sprawdzi się jako świąteczna dekoracja zarówno tradycyjnego, jak i nowoczesnego wnętrza.

Jedną z moich ulubionych, przedświątecznych czynności jest dekorowanie domu na Święta. Nie wyobrażam sobie bożonarodzeniowej atmosfery bez kolorowych bombek, szeleszczących łańcuchów, czy migoczących lampek? Szczególnym sentymentem darzę ozdoby, które co roku wykonuję własnoręcznie, wspólnie z rodziną. Jedne pozostają z nami przez wiele kolejnych lat. Uwielbiam moment, kiedy na dnie kartonu ze świątecznymi dekoracjami odnajdujemy przygotowane w poprzednich latach elementy. Inne, takie jak lukrowane pierniczki czy makaronowe łańcuchy dekorują nasze mieszkanie tylko przez jedne, jedyne święta. Ale na tym właśnie polega ich urok. Do nich zaliczyć mogę ozdoby z papieru. Tanie, szybkie w wykonaniu i pozwalające miło spędzić czas z bliskimi w ten szczególny czas, świątecznych przygotowań.

 

Do przygotowania papierowej gwiazdy inspirowanej origami potrzebować będziesz:

7 kartek papieru formatu A4
nożyczek
dziurkacza
sznurka
 

INSTRUKCJA WYKONANIA

KROK 1. Papierową kartkę formatu A4 złóż, a następnie przetnij w taki sposób by w efekcie otrzymać kwadrat.

 
origami instrukcja wykonania gwiazdy

KROK 2. 
Jedną z krawędzi kwadratu zegnij tak by stykała się z przekątną kwadratu. W ten sam sposób postąp z kolejną krawędzią. Pozostałe dwie krawędzie również zegnij do środka.
 
instrukcja wykonania gwiazdy betlejemskiej

KROK 3. 
Pierwszy z otrzymanych rogów równoległoboku zegnij w sposób pokazany na zdjęciu poniżej, po czym ponownie go rozprostuj.
 
gwiazda z papieru galeria

KROK 4. 
Tan sam róg wywiń w drugą stronę, a następnie figurę złóż wzdłuż najdłuższej przekątnej. Otrzymasz wówczas jeden z promieni gwiazdy, składający się z dwóch części – jednej właściwej i jednej technicznej. W podobny sposób wykonaj sześć pozostałych elementów.

szablon gwiazdy z papieru


KROK 5. 
Wsuń krótszy wierzchołek jednego elementu w dłuższy wierzchołek drugiego. W ten sam sposób postąp z pozostałymi promieniami. Gwiazda zacznie nabierać właściwych kształtów.

piękna gwiazda do samodzielnego złożenia

 

KROK 6. Najtrudniejszym momentem jest połączenie pierwszego i ostatniego elementu gwiazdy. W tym celu łatwiej jest rozłożyć jeden wierzchołek, włożyć w niego drugi, a następnie zagiąć zakładki.

 
łatwa i szybka gwiazda z papieru
 

KROK 7. Gwiazda betlejemska gotowa. Pozostało jedynie wykonanie otworu w jednym z promieni i przeciągnięcie przez niego sznurka, dzięki któremu dekorację będziesz mogła powiesić w dowolnym miejscu.

 
jak zrobić świąteczną ozdobę z papieru


Spodobał Ci się dzisiejszy tutorial? Zobacz również jak wykonać
gwiazdę inspirowaną świątecznymi ozdobami IKEA, którą przygotowywałam w ubiegłym roku.

Facebookgoogle_pluspinterest
  • Blogogrod .pl

    Dziękuję, również życzę Ci wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :)

  • Pawanna

    Zapisałam sobie Twoje DIY. Co prawda trafiłam po świętach, ale przeciez będą następne:)
    Życzę szczęśliwego Nowego Roku!

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *