kieliszki do wina zrób to sam

Zrób to sam: Prezent z wąsem, czyli kieliszki mustache

Masz problem ze znalezieniem prezentu dla męża, chłopaka, ojca? A może by tak własnoręcznie wykonać dizajnerskie kieliszki do wina z modnym motywem wąsów – kieliszki mustache?

Nie wiem jak Wy, ale ja zawsze mam problem ze znalezieniem wyjątkowych upominków. Poszukiwanie takich prezentów zajmuje mi dużo czasu i ostatecznie muszę coś kupić na ostatnią chwilę. Wszyscy wiemy, że najpiękniejsze prezenty to te w które wkładamy najwięcej serca. Dlatego nawet jak coś kupuję to zawsze staram się je udoskonalić samodzielnie. Tak samo było z imieninami mojego szwagra na które dostał ode mnie właśnie wąsate kieliszki do wina.

Motyw wąsów to trend, który pojawił się w 2011 roku, choć spopularyzowany został dopiero w 2012 i trwa on do dziś. Wąsy są zabawne, słodkie i za razem stylowe. Podając wino w wąsatym kieliszku każdemu można doprawić wąsa. Dzięki tej dekoracji przekonać się można, że wąsy pasują nie tylko Panom, ale i Paniom. Na każdym kieliszku warto zrobić inny motyw wąsów, gdyż wiadomo, że każdemu pasuje co innego, a w dodatku nikomu nie przytrafi się pomylenie kieliszków. 

 

Do przygotowania kieliszków do wina mustache, będziesz potrzebować:

kieliszków
szablonów z motywem wąsów
taśmy klejącej
nożyczek
markerów lub farb do szkła


INSTRUKCJA WYKONANIA KIELISZKÓW MUSTACHE
Instrukcja zrób to sam kieliszki z wąsem DIY
dizajnerskie kieliszki krok po kroku; fot. blogogrod.pl
 
KROK 1. Wydrukuj szablon z motywem wąsów i przyklej go do wewnętrznej strony kieliszka za pomocą taśmy klejącej
KROK 2. Obrysuj kontur wąsów za pomocą markera lub farby, po czym pomaluj jego wnętrze.

KROK 3. Odklej szablon i sprawdź czy motyw jest namalowany na odpowiedniej wysokości, tak abyś podczas picia miał dorobione wąsy.

KROK 4. Na koniec utrwal motyw wypalając kieliszki w piekarniku nagrzanym do ok. 150 stopni przez czas od 30 do 45 minut.
 
Uwaga: Temperatura piekarnika i czas pieczenia może się różnić w zależności od firmy markerów czy farb, dlatego zawsze należy czytać etykiety.
 
Komplet 6 kieliszków z motywem wąsów kosztuje w sklepie ok. 120 zł. Samodzielnie zrobiony zestaw 6 wąsatych kieliszków kosztuje ok. 60 zł. Wynika z tego, że na stylowym prezencie można jeszcze zaoszczędzić 🙂

Zobacz również jak wykonać głowę jelenia z papieru do powieszenia na ścianie.

Facebookgoogle_pluspinterest

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *